PL EN DE
herb.png
Hel-poczatek_polski.png
Czytamy w Helu
Wtorek, 31-10-2017 Opublikował/a: Żanna B. Sępińska Liczba wyświetleń: 2223
PDF
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Powiązane multimedia:
grafika

We wspaniałej scenerii Muzeum Rybołówstwa, które było idealnym tłem, odbyło się czytanie fragmentów książki Liliany Fabisińskiej "Skrzynia piratów".

skrzyynia_skarbow_okladka

Niezmiernie jest mi miło, że panie Aleksandra Ciskowska Seletyn i Hanna Drewing, nauczycielki ZSO w Helu, zaakceptowały pomysł pracy z zaproponowaną im książką. Fabuła toczy się w Helu, dlatego zależało mi, by dzieci i młodzież z Helu poznali przygody bohaterów "Skrzyni skarbów".

Panie wpadły na pomysł czytania fragmentów książki i był to strzał w dziesiątkę. Projekt wyreżyserowany przez panie Ciskowską-Seletyn i Drewing jest wyśmienity. Jak zawsze idealnie wybrane fragmenty książki i dopracowany każdy szczegół reżyserii. Dobór osób czytających także świetny.

Książkę czytali uczniowie ZSO w Helu: Paulina Pałkowska Kacper Kozłowski, Daria Januszewska, Przemysław Tuszyński i Jakub Kretkiewicz. Role dorosłych odczytywali: Maria Głodowska, Damiana Haase_Rydelek, Tadeusz Muża, Zbigniew Wiekiera, Marek Wiśniewski. Zaśpiewał zespół Wędrowcy.

czytanie_31_10_2017_1

Tuż przed czytaniem, otrzymałam wiadomość od autorki, który miałam przyjemność przeczytać zebranym gościom.

Dzień dobry!
Szalenie mi miło, że "Skrzynia piratów" została bohaterką dzisiejszego czytania. Bardzo żałuję, że nie ma mnie w Helu razem z Wami. Mam nadzieję, że zobaczymy się wkrótce! Mieszkacie w najpiękniejszym miejscu na Ziemi. W dodatku miejscu o takiej niezwykłej przeszłości... Do napisania "Skrzyni" zainspirowała mnie legenda o zatopionym mieście. Do dziś mam dreszcze na wspomnienie chwili, kiedy usłyszałam ją po raz pierwszy. Od tamtej pory zupełnie inaczej patrzę na port wojenny i zatokę... na ciemną wodę, pod którą mogą się kryć dawne uliczki...
Mam nadzieję, że będziecie się dobrze bawić przy tej lekturze - a jeśli znajdziecie jakieś błędy w mojej książce, wybaczcie, proszę. Nie jestem z Helu... ja tylko kocham go wielką miłością, która jeszcze rośnie z każdą kolejną wizytą.
Pozdrawiam gorąco,
Liliana Fabisińska

Zachęcam do przeczytania książki, można ją wypożyczyć w biurze Promocji Miasta Helu (Urząd Miasta Helu p. 205). Zapewne w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz w Bibliotece szkolnej "Skrzynia piratów" jest dostępna. Kto wie kiedy nadarzy się okazja, by porozmawiać z pisarką...

Żanna B. Sępińska
kierownik Zespołu ds. Promocji Miasta Helu

Wyślij link mailem
PDF
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
g+.png
yo.jpg
newsletter-left.jpg
spacer-left.jpg
kamery-left.jpg
pogoda-left.jpg
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
 
1
2
3
4
5
6
 
1
2
3
4
5
6