PL EN DE
herb.png
Hel-poczatek_polski.png
Podziękowania od Marka Dykty sekretarza miasta Helu w związku z zakończeniem pracy w Urzędzie Miasta Helu
Niedziela, 03-11-2019 Opublikował/a: Marek Dykta Liczba wyświetleń: 285
PDF
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się

Szanowni mieszkańcy,

minęło już prawie 13 lat od kiedy pracuję na rzecz Helu i jego mieszkańców, na stanowisku sekretarza miasta w helskim magistracie. Od pierwszego dnia pracy, funkcję tę traktowałem jako służbę dla mieszkańców i turystów, tak licznie odwiedzających nasze piękne miasteczko. Urząd miasta w mojej filozofii miał być miejscem otwartym i przyjaznym każdemu. Do moich obowiązków należała sprawna organizacja pracy urzędu oraz płynne funkcjonowanie miasta i współpraca pomiędzy jednostkami budżetowymi i spółkami miejskimi, organizacjami pozarządowymi, instytucjami rządowymi, przedsiębiorcami w sprawach urzędowych i innymi, jako „żywej tkanki”, która stanowi miejsce życia mieszkańców oraz turystów.

Te 13 lat pracy nauczyło mnie pokory, ale i asertywności. Praca dla mieszkańców wymaga elastyczności i umiejętności dbania o interesy wszystkich stron. Konieczna jest też jednak pewna nieustępliwość w działaniu, kiedy trzeba stawić czoła przeciwnościom.

Nie da się jednak dbać o miasto i mieszkańców bez zespołu. Zespołu ludzi, których dobro Helu i helan leży na sercu tak jak mi. Chylę czoła wszystkim pracownikom (byłym i obecnym) Urzędu Miasta Helu, jednostek budżetowych i spółek miejskich, ale szczególnie dziękuje mieszkańcom, bo helska społeczność to dobrze zgrany zespół. Bez Was niewiele udałoby się zrobić.

12 lat i 10 miesięcy na stanowisku sekretarza nauczyło mnie, że rozwój miasta opiera się na współpracy. By miasto działało niczym dobrze naoliwiona maszyna, konieczne jest współdziałanie aktywistów, przedsiębiorców oraz oczywiście mieszkańców, tych dorosłych, ale i najmłodszych.

Podczas pracy w helskim urzędzie miałem zaszczyt współpracować ze wspaniałymi burmistrzami. Dziękuję Mirosławowi Wądołowskiemu, Klemensowi Adamowi Kohnke i Jarosławowi Pałkowskiemu.

Dziękuję skarbnikowi miasta Helu Teresie Rzepko za dobre rady i wskazówki, w zakresie prowadzenia spraw finansowych. Dziękuję radnym, z którymi miałem okazję współpracować.

Nie mógłbym nie podziękować również helskim strażakom. Ze strażą pożarną związany byłem podczas mojej dawnej służby w Marynarce Wojennej RP. W 2016 roku postanowiłem wesprzeć swoją wiedzą i zaangażowaniem Ochotniczą Straż Pożarną w Helu. Przyglądanie się rozwojowi umiejętności i sprzętu helskich druhów napawa mnie ogromną satysfakcją i napędza do dalszego działania.

W wyniku przemian organizacyjnych, 1 listopada stanąłem na czele ZZOM Hel. Nowe stanowisko traktuję jako jedno z największych wyzwań w mojej pracy zawodowej. Będę odpowiedzialny za instytucję, której działalność stanowi jeden z najważniejszych elementów sprawnego i przyjaznego mieszkańcom działania miasta.

Przed nami nowe wyzwania związane z szeregiem nowych regulacji w zakresie polityki odpadowej. Jestem i będę gorącym orędownikiem edukacji zmniejszania ilości odpadów i jak najwyższego poziomu odzyskiwania z nich surowców.

Nie mniej ważne jest przygotowanie miejskiej infrastruktury do dalszego rozwoju Helu. Wierzę, że moje kompetencje i kwalifikacje pozwolą na skuteczne kierowanie zespołem pracowników ZZOM Hel dla dobra miasta. Przede mną jest także przeniesienie w przyszłości siedziby ZZOM Hel z ul. Kuracyjnej na teren miejskiej oczyszczalni ścieków. Zmiana ta pozwoli udostępnić atrakcyjny teren znajdujący się w samym centrum Helu mieszkańcom i turystom.

Szanowni mieszkańcy, współpracownicy, koleżanki i koledzy oraz przyjaciele.

Dziękuję Wam za dotychczasowe uznanie dla mojej pracy. Dziękuję za każde miłe słowo jak i za każde słowo krytyki pozwalające na poznanie innego punktu widzenia na miejskie sprawy. Wierzę, że najbliższe lata mojej pracy pozwolą na dalsze odczuwanie satysfakcji z życia w Helu jego mieszkańców i odpoczywających w naszym mieście turystów.

Z wyrazami szacunku,
Marek R. Dykta

Wyślij link mailem
PDF
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
g+.png
yo.jpg
newsletter-left.jpg
spacer-left.jpg
kamery-left.jpg
pogoda-left.jpg
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
1
2
3
4
5
6