PL EN DE
herb.png
Hel-poczatek_polski.png
Niezwykły gość z Francji w Helu
Środa, 04-03-2020 Opublikował/a: Żanna B. Sępińska Liczba wyświetleń: 475
PDF
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Powiązane galerie:
grafika

Jean-François Aillet w ramach projektu artystycznego "Le Solitaire…les mareé" przemierza pieszo wybrzeża Europy. Nie mogło go zabraknąć na początku Polski.

jean_francois_aillet_1

Do Helu doszedł w poniedziałek, 2 marca 2020, przyjął zaproszenie na spotkanie w Urzędzie Miasta Helu, które odbyło się we wtorek.

Jean-François Aillet był zaskoczony, gdy wszedł do sali konferencyjnej, nie spodziewał się tylu młodych osób. Zaprosiliśmy do udziału w spotkaniu młodzież ZSO w Helu, którzy przybyli wraz z Ireną Sojecką - Dyrektor ZSO oraz Piotrem Kitą - nauczycielem języka angielskiego.

jean_francois_aillet_2

Uczniowie mieli okazję poznania historii projektu z ust samego artysty. Gość rozmawiał z uczniami po angielsku, a tłumacz okazał się zupełnie niepotrzebny, gdyż helska młodzież zrozumiała słowa podróżnika.

Jean-François Aillet jest inżynierem, rzeźbiarzem, chodziarzem oraz pomysłodawcą i autorem międzynarodowego projektu artystycznego "Le Solitaire…les mareé", w ramach którego przejdzie pieszo około 15 tys. km, zbierając przy tym próbki piasku z najróżniejszych wybrzeży Europy. 

Zarówno młodzież, jaki dorośli byli pod ogromnym wrażeniem projektu, o którym opowiedział nam Jean-François Aillet. Ogromne wrażenie wywarła harmonijkowa książeczka, która po rozłożeniu osiąga długość 30 m. Jest to swego rodzaju pamiętnik, w którym wpisują się napotkane przez pielgrzyma osoby. Spotkał nas niezwykły zaszczyt, ponieważ mogliśmy złożyć pamiątkowy wpis w księdze.

jean_francois_aillet_3 jean_francois_aillet_4

1,5 h minęło nie zwykle szybko, a uczniowie mieli niezwykłą okazję by zdobyć nową wiedzę na temat niesamowitego projektu, ale także sprawdzić swoją wiedzę historyczną oraz umiejętności językowe.

Na pożegnanie obdarowaliśmy niezwykłego Gościa brawami i podziękowaniami. Jean-François Aillet otrzymał pamiątki z Helu oraz Certyfikat potwierdzający jego obecność na początku Polski, z którego bardzo się ucieszył :)

jean_francois_aillet_6

jean_francois_aillet_7

Dziękujemy Sylwii Budzisz za ugoszczenie podróżnika, który zostanie do piątku.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć w galerii

Wyślij link mailem
PDF
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
g+.png
yo.jpg
newsletter-left.jpg
wirus.jpg
kamery-left.jpg
pogoda-left.jpg
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
 
1
2
3
4
5
6
 
1
2
3
4
5
6