PL EN DE
herb.png
Hel-poczatek_polski.png
Parafia Wojskowa p.w. Św. Pawła z Tarsu, kaplica
Czwartek, 29-05-2014 Opublikował/a: Urząd Miasta Liczba wyświetleń: 2711
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się

PARAFIA WOJSKOWA W HELU OPWP
Parafia Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego
Dekanat Marynarki Wojennej

Data odpustu: 25 stycznia, Nawrócenie św. Pawła



HISTORIA

Ojciec Święty Jan Paweł II w oparciu o Konstytucję Apostolską „Spiriuali militum curae”  z 21 kwietnia 1986 roku, dekretem z dnia 21 stycznia 1991 roku przywrócił istnienie Ordynariatu Polowego w Polsce. Pasterzem diecezji wojskowej ustanowił J.E. Księdza Biskupa Sławoja Leszka Głódzia. W ramach tworzenia struktur kościoła wojskowego Biskup Polowy dnia 1 kwietnia 1992 roku powołał do życia Ośrodek Duszpasterstwa Wojskowego w Helu. Na pierwszego kapelana helskiego mianował proboszcza parafii Bożego Ciała w Helu o. kpt. Antoniego Rutkowskiego OFM. Wysiłkiem Ojca kapelana i miejscowej kadry 30 września 1993 roku uroczyście erygowano kaplicę pod wezwaniem św. Brata Alberta w 115 Szpitalu Wojskowym w Helu. Cztery lata później została w Helu erygowana Parafia Wojskowa pw. św. Pawła z Tarsu. 21 października 1997 jej pierwszym proboszczem i kapelanem 9 Flotylli Obrony Wybrzeża został mianowany ks. kmdr ppor. Czesław Olszak.


Proboszczowie parafii:

01.09.2013 - BEZ PROBOSZCZA

03.03.2013 - 01.09.2013 - por. Marek Janus

01.04.2004 - 03.03.2013 - ks. kan. kmdr por. Jan Maliszewski

21.10.1997 - 01.04.2004 - ks. kmdr ppor. Czesław Olszak

01.02.1992 - 21.10.1997 - o. kpt. Antoniego Rutkowskiego OFM


Artykuł Eugeniusz Konarskiego

w związku z pożegnaniem ks. kan. kmdr por. Jan Maliszewski odchodzącego na emeryturę

Prosto z Helu ... pożegnanie z łezkją w oku

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
g+.png
yo.jpg
newsletter-left.jpg
spacer-left.jpg
kamery-left.jpg
pogoda-left.jpg
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
1
2
3
4
5
6