PL EN DE
herb.png
Hel-poczatek_polski.png
XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Czwartek, 29-05-2014 Opublikował/a: Urząd Miasta Liczba wyświetleń: 1217
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
grafika

Zebraliśmy 7859,97PLNJuż po raz XVII zagrała w Polsce Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Hel- Początek Polski, jak co roku włączył się do tej akcji. W tym roku zbieraliśmy pieniądze na WCZESNE WYKRYWANIE NOWOTWORÓW U Dzieci. Plakat Finał tradycyjnie organizowany był przez Helską młodzież, która po raz kolejny udowodniła, że nie są im obce losy chorych dzieci. Warto podkreślić iż byliśmy jedynym sztabem na półwyspie.
W piątek zaczęliśmy juz pierwszą zbiórkę pieniędzy, prowadząc sprzedaż drożdżówek w szkole. W przeddzień finału rozpoczęliśmy granie. Na Hali Sportowo-Widowiskowej odbył się koncert Rockowy, w którym wystąpiły kapele z trójmiasta. Wolontariusze
W niedziele już o godzinie 8:00 zebraliśmy się w sztabie, aby po raz ostatni przypomnieć 35 wolontariuszom jaka jest idea zbiórki i na czym polega wolontariat. O 8:30 z pomocą Policji z komisariatu w Juracie odprawiliśmy wolontariuszy i zaczęła się kwesta na ulicach naszego miasta. Od godz. 9:00 w sklepiku (sala konferencyjna Urzędu Miasta) można było nabyć przeróżne gadżety związane z naszym miastem i Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, a w Kawiarence przy ul. Wiejskiej 32 skosztować domowych wypieków i wypić kawę. sklepik O godz. 12:45 zaczęły sie imprezy sportowe na Hali sportowo Widowiskowej, miedzy innymi Mistrzostwo o Puchar Burmistrza Helu w siatkówce Hel/Jastarnia/Władysławowo, w którym wygrała Jastarnia; mecz piłki nożnej Kawalerowie-Żonaci z wynikiem 0:6. O godzinie 17 przeprowadzona została licytacja organizowana przez PROMOCJE MIASTA HELU, z której całkowity dochód przeznaczony został na WOŚP (640zł), wśród licytowanych przedmiotów znalazły się przepiękne orkiestrowe torty które otrzymaliśmy od piekarni Konkol jak i inne gadżety otrzymane od Helskich przedsiębiorców, ŻW, Fokarium itp.
Nasi wolontariusze zbierali również poza granicami Helu, przetransportowani zostali na kilka godzin do Jastarni i Juraty lecz ludzie nie byli tam tak hojni jak w Helu.
Liczenie $
XVII Finał zakończyliśmy o godz. 20.00 ogniskiem na plaży oraz "Światełkiem do nieba" (pokaz fajerwerków). Po godzinie 20.00 kiedy znaliśmy juz dokładną sumę pieniędzy jaką uzbieraliśmy udaliśmy się wraz z najbardziej zasłużonymi wolontariuszami do Politechniki Gdańskiej, gdzie w tym roku znajdowała się kasa jak i studio TVP 3. I tak XVII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY w Helu dobiegł końca. Udało nam się zebrać: 7859,97 zł.

Agata Osiewała- Sztab Wośp Hel

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
g+.png
yo.jpg
newsletter-left.jpg
wirus.jpg
kamery-left.jpg
pogoda-left.jpg
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
1
2
3
4
5
6
1
2
3
4
5
6