PL EN DE
herb.png
Hel-poczatek_polski.png
25.08 - 29.08.2014 Wizyta Partnerska relacja.
Wtorek, 07-10-2014 Opublikował/a: Barbara Tabor Liczba wyświetleń: 1911
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
grafika
Powiązane galerie:
grafika

Projekt „Życie mieszkańców Helu 10 lat po wejściu Polski do UE oraz możliwości partnerskich działań w przyległym regionie” został sfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu „Europa dla obywateli”

Dotyczy 2.1 - Działanie Partnerstwo miast

Udział: projekt umożliwił spotkanie 100 obywateli, z których 40 pochodziło z miasta Hermeskeil (Niemcy), 60 z miasta Hel ( Polska)

Miejsce/Daty: spotkanie odbyło się w Helu ( Polska) w dniach od 25.08.2014 r. do 29.08.2014 r.

Dzień 25.08.2014 r. – poświęcono na przejazd delegacji niemieckiej z Hermeskeil do Helu, powitanie gości na granicy miasta Helu oraz zakwaterowanie członków delegacji w odpowiednich hotelach. Po rozmieszczeniu niemieckich uczestników zorganizowano spotkanie partnerskie i dyskusję na temat przyszłości partnerstwa, połączone z poczęstunkiem powitalnym, z udziałem mieszkańców Helu.

Dzień 26.08.2014 r. – poświecono na przedstawienie, mieszkańcom obu miast partnerskich, prezentacji multimedialnych dotyczących historii Helu, inwestycji realizowanych w tym mieście z udziałem środków UE oraz aktywności mieszkańców obu miast podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego. Po zakończeniu prezentacji multimedialnych zapoznano wszystkich uczestników z rzeczywistym stanem działań inwestycyjnych w terenie.

Dzień 27.08.2014 r. – poświęcono na prezentację kultury regionu oraz jego atrakcji turystycznych. Zwiedzono Parku Kulturowy „Osada łowców fok” w Rzucewie, kościół w Swarzewie poświęcony patronce polskiego morza, oraz zabytki Starego Miasta w Gdańsku. Na zakończenie zapewniono udział w muzycznej prezentacji średniowiecznych organów w Oliwie. W prezentacji turystycznej regionu wzięli udział mieszkańcy obu miast partnerskich.

Dzień 28.08.2014 r. – poświęcono na prezentację w terenie możliwości atrakcji turystycznych Helu. Zapewniono możliwość wizyty w Fokarium Stacji Morskiej w Helu podczas karmienia i treningu medycznego fok oraz zwiedzono wystawę w Domu Morświna. Pokazano skansen łodzi rybackich w Muzeum Rybołówstwa oraz wystawę historii latarni morskich podczas wizyty w wieży helskiej latarni. Podczas zwiedzania portu rybackiego przedstawiono jego możliwości turystyczne i usługowe.

Po południu zorganizowano rejs statkiem wycieczkowym po wodach Zatoki Gdańskiej prezentując miasto Hel od strony morza. Przeprowadzono również dyskusję osób odpowiedzialnych za realizację działań partnerskich na temat kierunku zagadnień do pokazania podczas spotkania mieszkańców miast partnerskich w przyszłym roku. Wymieniono również doświadczenia na temat wpływu demokracji na rozwój poczucia wspólnoty europejskiej i aktywność każdego człowieka.

Dzień 29.08.2014 r. – poświecono na krótkie spotkanie partnerskie na którym ustalono zasady działań partnerskiej w najbliższej przyszłości. Przedstawiciele władz miasta dokonali pożegnania delegacji partnerskiego miasta Hermeskeil życząc dalszej owocnej współpracy. Delegacja mieszkańców Hermeskeil udała się w podróż powrotną.

Przewodniczący Koła Partnerskiego

Mirosław Oniszczuk

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
g+.png
yo.jpg
newsletter-left.jpg
spacer-left.jpg
kamery-left.jpg
pogoda-left.jpg
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
1
2
3
4
5
6
1
2
3
4
5
6