PL EN DE
herb.png
Hel-poczatek_polski.png
Szlak Historii Militarnej Kaszub Północnych
Wtorek, 03-03-2015 Opublikował/a: Żanna B. Sępińska Liczba wyświetleń: 7603
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
grafika

Kaszuby Północne to nadbałtycka kraina zwana inaczej Norda, o urokach której można mówić bez końca. Wody Bałtyku i Zatoki Puckiej, piękne plaże i wspaniała przyroda, zapraszają tutaj turystów, lecz nie są jedynym bogactwem tej krainy. Kaszuby Północne to także wielowiekowa kultura i piękna, choć skomplikowana historia. To Puck, port kaprów Rzeczypospolitej i twierdza, która odparła oblężenie w czasach szwedzkiego „potopu”. To również Półwysep Helski, którego obrońcy zapisali bohaterską kartę w 1939 roku. To wiele kolejnych miejsc tworzących historię militarną regionu, począwszy od średniowiecza po rok 2000.


Szlak Historii Militarnej Kaszub Północnych to tematyczny, samochodowy szlak turystyczny, obejmujący miejsca i obiekty związane z dziedzictwem wojennych i wojskowych dziejów powiatu puckiego. Tworzy go ponad osiemdziesiąt punktów, takich jak zabytkowe budowle o charakterze obronnym lub ich ślady oraz pomniki, mogiły, miejsca bitew. Szlak wskazuje miejsca znane oraz licznie odwiedzane, np. cypel Rozewie, cypel Półwyspu Helskiego, na równi z obiektami i wydarzeniami stanowiącymi zapomniane skarby dziedzictwa kultury i historii Północnych Kaszub. Trasa obejmuje także Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu, Skansen Fortyfikacji i Schron-muzeum „Sabała” w Jastarni oraz zamek-pałac w Krokowej.
Punkty na szlaku dostępne są także dla turystyki rowerowej, której sprzyjają ścieżki rowerowe Puck-Hel oraz Gnieżdżewo-Krokowa. Natomiast turyści piesi mają do dyspozycji liczne szlaki turystyczne, położone nie tylko wzdłuż wybrzeża, oraz sieć tras Nordic Walking o różnym poziomie trudności. Wspomnieć trzeba także o żeglarzach i motorowodniakach, na których czekają budowle dawnego poligonu torpedowego wzniesione na wodach Zatoki Puckiej.

szlak_historii_militarnej_kaszub_mapa1

 

Szlak Historii Militarnej – nowe wydawnictwo!

LOT Kaszuby Północne oddaje w ręce czytelników nowe wydawnictwo poświęcone Szlakowi Historii Militarnej Kaszub Północnych.

Celem promocji i informacji o nowym produkcie turystycznym jakim jest Szlak przygotowano publikacje książkowe (80 stron), mapy i ulotki, które zawierają opis w trzech językach i grafiki perspektywiczne (3D). Wydrukowane materiały na temat historycznego szlaku są dostępne w Centrum Informacji Turystycznej w Pucku.

Szlak Historii Militarnej Kaszub Północnych skierowany jest do turystów odwiedzających teren północnych Kaszub oraz lokalnej społeczności, a poprzez wpisy w internecie i druki informacyjne także do osób planujących wypoczynek na terenie powiatu puckiego i całego województwa pomorskiego.

Nowe wydawnictwo wpływa na podniesienie atrakcyjności turystyki morskiej za pomocą informacji mówiących o obiektach na akwenie morskim.

Operacja była możliwa dzięki środkom pozyskanym za pośrednictwem Północnokaszubskiej Lokalnej Grupy Rybackiej.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
g+.png
yo.jpg
newsletter-left.jpg
wirus.jpg
kamery-left.jpg
pogoda-left.jpg
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
 
1
2
3
4
5
6
 
1
2
3
4
5
6