PL EN DE
herb.png
Hel-poczatek_polski.png
Rekolekcje parafialne - 2015
Piątek, 03-04-2015 Opublikował/a: Julia Milewczyk Liczba wyświetleń: 2034
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
grafika
Powiązane galerie:
grafika

W dniach 22 – 25 marca w naszej parafii pod wezwaniem „Bożego Ciała w Helu odbyły się Rekolekcje Wielkopostne, które na zaproszenie O. Proboszcza Marka Janusa ofm prowadził ks. mgr lic. Stanisław Chodźko pełniący aktualnie obowiązki proboszcza w parafii św. Stanisława i Aniołów Stróżów w Zbuczynie (Diecezja Siedlecka) przy pomocy ss Zdzisławy i Dawidy ze Zgromadzenia sióstr Opatrzności Bożej.

Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej jest Zgromadzeniem zakonnym na prawie papieskim, które poświęca się dziełom apostolskim. Duchowość Zgromadzenia wypływa z jego charyzmatu miłości miłosiernej, który otrzymała Założycielka - Sługa Boża Antonina Mirska. Rysami charakterystycznymi założonej przez nią wspólnoty zakonnej jest bezgraniczna ufność Bogu, który "trzciny zgniecionej nie złamie i knota tlejącego nie dogasi" (Mt 12. 20), a także przekonanie o nieustannej trosce Boga o każdego człowieka.


Rekolekcje dla dorosłych parafian rozpoczęły się o godz. 7.30 w niedzielę, Mszą św. z nauką rekolekcyjną a zakończyły Mszą św. o godz. 1800 w środę. Słowa wszystkich homilii, gdyby próbować je wyrazić jednym zdaniem, wybrzmiały jak wielka zachęta do budowy - w oparciu o zdrowe fundamenty - wspólnoty Kościoła, poprzez odnowę w pierwszym rzędzie swego własnego serca. Nauki ks. Rekolekcjonisty poparte wieloma przykładami z życia mogły stanowić i rzeczywiście stanowiły dla wielu z nas doskonały materiał do refleksji nad swoim życiem a jednocześnie być inspiracją do poczynienia w nim istotnych korekt.


Równolegle, chociaż nieco innym trybem, prowadzone były szkolne rekolekcje wielkopostne dla helskich dzieci i młodzieży.
Otóż ks. Stanisław i towarzyszące mu siostry zakonne Zdzisława i Dawida rozmowy      o P. Bogu z naszymi młodymi parafianami przez pierwsze dwa dni (tj w poniedziałek i wtorek 23 i 24 marca) prowadzili - uzbrojeni w gitarę i stosowne pomoce audiowizualne - w ich miejscu pracy tj w szkole a zakończyła rekolekcje szkolne Msza Św. odprawiona w kościele parafialnym dla wszystkich uczniów i ich wychowawców w środę o godz. 10.45.


Czy rekolekcje były „usłyszane „ przez młodych i czy wydadzą oczekiwane owoce? Oczywiście trudno o tym dziś wyrokować. Gdyby jednak miały wypełnić się żywą treścią słowa podziękowania skierowane przez nich do rekolekcjonistów na pożegnanie to z pewnością o plony, gdy przyjdzie czas żniw, moglibyśmy być zupełnie spokojni .
A powiedziały dzieci m.in. cyt. ”Rekolekcje te były dla nas dobrą sposobnością ,aby zatrzymać się choć na chwile i przemyśleć nasze życie. Wierzymy, że wasze nauki pozostaną na długo w naszej pamięci , że przyniosą obfite owoce duchowe, i że będziemy czerpać z nich siłę i wykorzystywać je w codziennym życiu. Przyjmijcie teraz od nas najserdeczniejsze życzenia i podziękowania…. Będziemy pamiętać o Was w naszych modlitwach, abyście mogli dalej z mocą głosić Słowo Boże i docierać do ludzkich serc aż po krańce Ziemi. Serdeczne Bóg zapłać”

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
g+.png
yo.jpg
newsletter-left.jpg
spacer-left.jpg
kamery-left.jpg
pogoda-left.jpg
1
2
3
4
5
6
1
2
3
4
5
6