PL EN DE
herb.png
Hel-poczatek_polski.png
Maja Lewicka
Poniedziałek, 11-04-2016 Opublikował/a: Julia Milewczyk Liczba wyświetleń: 1044
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
grafika

Nazywam się Dariusz Lewicki i jestem ojcem Majki Lewickiej, która 09 grudnia 2017 roku ukończyła swój dziewiąty, niełatwy rok życia. Wielu z Was pamięta, że Majka cierpi na achondroplazję (karłowatość)
i mukowiscydozę (choroba powodująca niewydolność oddechową oraz zaburzająca, między innymi, wchłanianie pokarmów z przewodu pokarmowego). Oba schorzenia są uwarunkowane genetycznie. Leczenie Majki to codzienne inhalacje, drenaże dróg oddechowych, rehabilitacja oraz sporo drogich leków i odżywek. W nocy, podczas snu, Majka karmiona jest poprzez gastrostomię, co oznacza, że w ścianie powłok brzusznych ma zainstalowany zaworek, tzw. PEG, którym pokarm podawany jest bezpośrednio do żołądka. Jest to udogodnienie, które pozwoliło usunąć Majce sondę nosowo – żołądkową, którą była karmiona dwa pierwsze lata swojego życia. Zapewne pamiętają Państwo zdjęcia Majeczki z rurką w nosku. Kiedyś Majka odżywiana była tylko PEG-iem całą dobę, teraz w ciągu dnia je normalnie, a PEG-iem karmiona jest tylko nocą lub kiedy nie ma apetytu z powodu gorszego samopoczucia, stanu podgorączkowego itp.

Już siedmiorkrotnie, w latach ubiegłych, wspieraliście Państwo nas, rodziców Majki, w jej leczeniu przekazując 1% swojego podatku właśnie na leczenie naszej córeczki. My, ze swej strony, a zwłaszcza moja żona Asia, sprawowaliśmy nad Majką najlepszą z możliwych, całodobową opiekę, której efekty można ocenić na zdjęciach załączonych poniżej. Środki finansowe, które składają się z 1% Państwa podatku nie są w naszej dyspozycji, ale tylko i wyłącznie w dyspozycji Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą z siedzibą w Rabce - Zdroju, która to fundacja prowadzi dla Majki subkonto i opłaca leki oraz sprzęt rehabilitacyjny, niezbędne Majce
do prawidłowego, nowoczesnego leczenia. Wynika to z regulaminu fundacji,
który można przeczytać na stronie internetowej PTWM. My, rodzice Majki,
nie otrzymujemy gotówki, ale leki i sprzęt, co bardzo nam odpowiada, ponieważ
w żaden sposób nie jesteśmy narażeni na ewentualne podejrzenia o niewłaściwe wydatkowanie pieniędzy, które Państwo przekazujecie na leczenie Majki. Dlatego
i w tym roku ośmielam się prosić o pamięć o naszej Majeczce i przekazanie 1% Waszego podatku właśnie na jej leczenie.

Aby dokonać przekazania 1% podatku na konto Mai Lewickiej, które dla Majki prowadzi Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą z siedzibą w Rabce - Zdroju, należy w zeznaniu podatkowym PIT, w rubryce Numer KRS, czyli Nr Krajowego Rejestru Sądowego wpisać poniższy numer :

0000064892

natomiast w rubryce Cel szczegółowy 1% koniecznie dopisać :

Maja Lewicka

dla której przekazujemy 1% podatku.

Łączę wielkie podziękowania, wyrazy szacunku i pozdrowienia, a także kilka fotek Majki.

Dariusz Lewicki

tel. 602 237 308

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
g+.png
yo.jpg
newsletter-left.jpg
spacer-left.jpg
kamery-left.jpg
pogoda-left.jpg
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
grafika
29 / 01 / 2018 - 09 / 02 / 2018
 
1
2
3
4
5
6
 
1
2
3
4
5
6