PL EN DE
herb.png
Hel-poczatek_polski.png
Relacja
Środa, 06-07-2016 Opublikował/a: Julia Milewczyk Liczba wyświetleń: 1451
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
grafika

29 czerwca jak co roku obchodziliśmy Święto Miasta Helu. Nie zabrakło atrakcji dla dorosłych jak i dla dzieci.

Rozpoczęliśmy nieco inaczej, a mianowicie od programu "Póki kropla jest w Bałtyku", który poprowadziła Mira Urbaniak. Relację z występów i atrakcji można było na żywo zobaczyć na stronie gohel.pl.

Zaczęliśmy o 12:00 w Porcie Rybackim, powitaniem przez Burmistrza Helu Dr Klemensa Adama Kohnke Żaglowca ORP Iskra.

Przed głównym rozpoczęciem imprezy Burmistrz Helu, Przewodniczący Rady Miasta Helu oraz Przewodniczący Komisji wręczyli uczniom Helskiej szkoły stypędia za wyniki artystyczne i sportowe.

O 15:00 na scenie Bulwaru Nadmorskiego można było wziąć udział w grach, zabawach i konkursach (nie tylko dla dzieci) oraz podziwiać występy młodych artystów.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy spotkanie z Ulicą Sezamkową,

którą zaprezentowali aktorzy Teatru Pana O.

Podczas wydarzenia "Póki kropla jest w Bałtyku" mogliśmy wysłuchać występów chórów, które wspólnie wykonały Hymn do Bałtyku, oraz indywidualnych występów:

Chór św. Cecyli z Pucka, Męski Chór Szantowy Zawisza Czarny z Gdyni, Chór Parafialny Oremus z Helu oraz Zespół Klang z Rzeszowa o Oberschlesien ze Śląska.

Główną aktrakcją, był występ zespołu

Piosenki w stylu Industrial Metal chwyciły za serce i zagrzały do wspólnej zabawy, chętnych by zobaczyć występ nie dało się policzyć na palcach jednej ręki. Nawet Ci, którzy za tego typu brzmieniem nie przepadają kiwali głowami w rymt muzyki.

Zwieńczeniem naszego święta był pokaz sztucznych ogni.

Podczas trwania Święta Miasta najmłodsi mogli również wziąć udział w sztafecie pożarniczej, można było zwiedzić pokład  żaglowca ORP Iskra oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w Fotobudce (każdy kto robił zdjęcia, może je pobrać z strony: Fotobudka Śmiechu

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
g+.png
yo.jpg
newsletter-left.jpg
spacer-left.jpg
kamery-left.jpg
pogoda-left.jpg
 
1
2
3
4
5
6
 
1
2
3
4
5
6