PL EN DE
herb.png
Hel-poczatek_polski.png
Relacja
Wtorek, 26-07-2016 Opublikował/a: Julia Milewczyk Liczba wyświetleń: 735
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
grafika

Działo się! 27 maja na ulicach Helu rozbrzmiał dźwięk silników motocyklowych. To znak dla mieszkańców i turystów, że rozpoczął się II Zlot Motocyklowy na Początku Polski
„Road to HEL(L)”.

Gościliśmy kluby Harley Owners Group (H.O.G.): West Side Chapter Poznań, Chapter Wrocław, South Chapter Katowice, Chapter Łódź, Warsaw Chapter i Chapter Kraków, byli również członkowie licznych klubów motocyklowych niezrzeszonych w HOG-u, a także motocykliści spoza klubów.

Jedną z głównych atrakcji było odsłonięcie kolejnej tablicy na Północnej Alei Klubów Motocyklowych przy ulicy Żeglarskiej. Należy również wymienić inne atrakcje, które szczególnie przypadły uczestnikom do gustu czyli: paradę motocyklową połączoną z degustacją pieczonego dzika i bigosu myśliwskiego na gościnnym Campingu Chałupy III, II Motocyklowe Mistrzostwa Polski Północnej w Wolnej Jeździe "A ja mam czas...", I Motocyklowe Mistrzostwa
w Armwrestlingu o Puchar Dilera Harley-Davidson Gdańsk, pokaz fire show grupy młodzieżowej Drakar z Braniewa, pokaz sztucznych ogni oraz Przegląd Kapel Rockowych Kaszub Północnych.

Szczególnym wyróżnieniem dla miasta okazało się nadanie tytułu „Miasto Hel Przyjazne Motocyklistom”.

Dzięki hojności uczestników zlotu podczas licytacji udało się zebrać 5400 zł dla dzieci
z helskiej szkoły, a jej przedmiotami były m.in.: koszulki Kuby Błaszczykowskiego, Arkadiusza Milika, Łukasza Piszczka i rękawice Adama Małysza z Rajdu Dakar.

Rękawice to był prezent na licytację od klubu West Side Chapter Poznań. Jednak klub ten nie chciał rozstać się z tymi rękawicami i wylicytował je dla swojego klubu.

Podczas licznych konkursów rozlosowane zostały wspaniałe nagrody m.in.: Harleya na weekend, 7-dniowe pobyty na campingach firmy Eurocamp w Saint Tropez i Toskanii, rejs na połów dorsza, pobyty weekendowe w hotelach Luan we Władysławowie i Apartamenty Rozewie,
4 kolacje dla 2 osób w Restauracji Wanoga w Helu, rejs szybką łodzią RIB dla 5 osób.

Najmłodszy uczestnik zlotu miał 8 miesięcy, najstarszy, który przyjechał motocyklem miał lat 75, najdłuższą odległość na zlot pokonał uczestnik z Cieszyna ( ok. 750 km), a najliczniejszym klubem był West Side Chapter z Poznania.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
g+.png
yo.jpg
newsletter-left.jpg
spacer-left.jpg
kamery-left.jpg
pogoda-left.jpg
1
2
3
4
5
6
1
2
3
4
5
6