PL EN DE
herb.png
Hel-poczatek_polski.png
Relacja
Środa, 18-01-2017 Opublikował/a: Julia Milewczyk Liczba wyświetleń: 1198
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się

15 stycznia 2017 r. po raz 25 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała dla tych najbardziej potrzebujących. W Helu ponad 20 wolontariuszy zbierało pieniążki na zakup urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Organizatorem tego przedsięwzięcia w Helu było Stowarzyszenie Alternatywny Cypel, które przygotowało dla mieszkańców i nie tylko, moc atrakcji.

Wystartowaliśmy o 11:00 meczem towarzyskim siatkówki Przyjaciół - Jastarnia vs. Hel
Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla Jastarni.

Przerwe między kolejną atrakcją umilił nam występ taneczny "Belly Dance"

W międzyczasie grupa Helskie Morsy Cold Water zażyła kąpieli w lodowatej wodzie Zatoki Puckiej.

Kolejnym wydarzeniem tego dnia był cykl meczy towarzyskich piłki nożnej. Jako pierwsi na boisku zawitali Rodzice. Mecz zakończył się wynikiem 5:1 dla Helu.

Po reprezentacji rodziców, na boisko wkroczyło młodsze pokolenie, emocji nie było końca co pokazuje wynik meczu 6:7, drużyny składały się z dzieci szkół podstawowych Helu i Jastarni, co za tym idzie Wygrana leży po obu stronach.

Koło 14:00 mogliśmy brać udział w pozoracji akcji ratunkowej, przygotowanej przez OSP Hel oraz MDP Hel.

Pozoracja polegała na przeprowadzeniu akcji ratunkowej 2 uczestników kolizji. Jeden z pasażerów odniósł obrażenia miednicy, drugi zaś doznał wstrząsu z ustaniem czynności życiowych.


Podczas trwania imprezy, przed halą sportowo-widowiskową można było ogrzać się przy ognisku oraz upiec kiełbaski.

Wszyscy chętni, którzy chcieli sprawdzić swoją sprawność fizyczną, mogli zagrać w ping ponga lub badmintona oraz skorzystać z udziału w wieloboju na wesoło. Czekały na nich: rzut lotką na odległość, strzał piłką nożną do bramki hokejowej oraz innowacyjna gra w golfa.

Po 19:00 dalsza część imprezy przeniosła się do Restauracji Kutter. Tam czełamy na nas występy artystyczne zespołu Wędrowcy, grupy wokalnej pod kierownictwem Krzysztofa Kamińskiego oraz koncerty zespołów Sea Saw i Tempest Moon.

To dzięki Wam udało nam się zebrać aż: 14045,39 zł. :)

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
g+.png
yo.jpg
newsletter-left.jpg
spacer-left.jpg
kamery-left.jpg
pogoda-left.jpg
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
1
2
3
4
5
6
1
2
3
4
5
6