PL EN DE
herb.png
Hel-poczatek_polski.png
Rezydencja Prezydenta RP
Czwartek, 29-05-2014 Opublikował/a: Urząd Miasta Liczba wyświetleń: 8789
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
grafika


Rezydencja to centrum reprezentacyjno-konferencyjne – czynne przez cały rok miejsce działalności politycznej. Rezydencja położona jest na południowej stronie półwyspu, nad brzegiem Zatoki Puckiej. Dotrzeć tu można lądem, morzem i powietrzem. Na pomoście od strony zatoki jest lądowisko dla śmigłowców.

            W 2002 r. stanęła wieża widokowa „Panorama”, mierząca 35 m wysokości. Prezydent, pomysłodawca oryginalnej konstrukcji, zadedykował ją małżonce – Jolancie Kwaśniewskiej. W lipcu 2003 r. zakończono modernizację pozostałych budynków. W nowoczesnych wnętrzach jednego z nich umieszczono jadalnię z zapleczem mieszkalnym, w drugim – centrum konferencyjne.

rezydencja

            Nowym akcentem jest ekspozycja mostu flagowego. Kiedy w rezydencji przebywa prezydent RP, wywieszana jest chorągiew Rzeczypospolitej. Podczas pobytów w rezydencji prezydent Rzeczypospolitej Polskiej ma zapewnione wszelkie środki łączności niezbędne do wypełniania konstytucyjnych i ustawowych obowiązków głowy państwa. Przyjmuje również oficjalnych gości zagranicznych.

Wśród osób, które złożyły wizytę prezydentom RP w Helu, byli m.in.: sekretarz generalny NATO Javier Solana z rodziną, prezydent Republiki Federalnej Niemiec Johannes Rau, król Hiszpanii Juan Carlos z królową Zofią, prezydent USA George Bush, a także kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
g+.png
yo.jpg
newsletter-left.jpg
spacer-left.jpg
kamery-left.jpg
pogoda-left.jpg
 
1
2
3
4
5
6
 
1
2
3
4
5
6