PL EN DE
herb.png
Hel-poczatek_polski.png
Kto mnie pokocha?
Czwartek, 29-05-2014 Opublikował/a: Urząd Miasta Liczba wyświetleń: 1370
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
grafika
 
Dom w Bolesławcu
KTO MNIE POKOCHA ?
 Historia Domu Dziecka p. w. św. Józefa w Bolesławcu to nie tyle historia powstania i działalności instytucji, ale losów dzieci, które tu żyły i dorastały.


Po II wojnie światowej Siostry Elżbietanki przygarnęły do swojego domu pierwsze sieroty. Siostry prowadziły swoją działalność do lat 60 – tych, kiedy to Dom Dziecka został odebrany przez ówczesne władze komunistyczne.

W 1991 r. dom wrócił w ręce Sióstr Elżbietanek i na nowo rozpoczęto w nim działalność opiekuńczo – wychowawczą w duchu chrześcijańskim.

Niestety zmiana sytuacji politycznej nie rozwiązała odwiecznego problemu sieroctwa i dziś nadal Dom Dziecka „cieszy się” duża frekwencją wychowanków. Większość naszych dzieci to tzw. sieroty społeczne, pochodzące z trudnych środowisk rodzinnych. Brak miłości w rodzinach powoduje brak miejsc w Domu Dziecka. Trzydzieści sześć wychowanków z nadzieją oczekuje na otwarte serce, zdolne nasycić głód miłości, którego doświadczały od najwcześniejszych lat swojego życia.

Grupa najstarszych dzieci, których szanse na adopcję lub rodzinę zastępczą są niewielkie, przygotowuje się do samodzielnego życia, do założenia rodzin, nie powielających schematu odrzucenia, w jakim one same zostały zamknięte. Dzieci młodsze wciąż jeszcze czekają na poprawę ich sytuacji, na przyjęcie do rodzin, które dadzą im szansę dorastania w zdrowej, pełnej miłości i ciepła atmosferze.

Życie naszych wychowanków pozornie nie różni się od życia ich rówieśników. Dzieci chodzą do przedszkola, do szkoły bawią się i uczą, uczestniczą w życiu religijnym i kulturalnym. Różnica polega na częstym braku motywacji do życia i wszelkiej konstruktywnej działalności.

Piętno bycia odrzuconym i niechcianym jest widoczne w wielu dziedzinach życia naszych dzieci. Pomimo zaangażowania wychowawców i troski o budowanie rodzinnych relacji, dzieci ciągle odczuwają brak rodzicielskiej miłości. One czekają na ludzi, którzy wypełnią ich pustkę i podejmą się trudu przywrócenia im nadziei na życie w miłości, bezpieczeństwie i akceptacji.

Nasi wychowankowie wyrażają swoją bezradność na wiele sposobów i dlatego czasami zachowują się niesfornie. Jest to próba zwrócenia na siebie uwagi i wołanie: JA TU JESTEM! KOCHAJ MNIE!

Te dzieci naprawdę potrafią odpłacić za miłość miłością i oddaniem, dobrem i pięknem, które jest w nich ukryte i czeka na rozkwitnięcie w dłoniach, które przyjmą je z miłością. Jeżeli czujesz, że jesteś gotowy odpowiedzieć, na to wołanie skontaktuj się z nami:

Dom Dziecka Sióstr Elżbietanek

Ul. Kubika 4

59 – 700 Bolesławiec

Tel. 075 – 732 22 64

Jeżeli chciałbyś wesprzeć Dom Dziecka materialnie, podajemy numer konta:

PKO Bank Polski 66 1020 2137 0000 9202 0061 5252

Każda chwila uciekającego dzieciństwa wychowanków Domu Dziecka jest na wagę złota, dlatego jeśli możesz w jakikolwiek sposób pomóc lub znasz kogoś, kto ma wrażliwe i otwarte serce – zgłoś się do nas.Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
g+.png
yo.jpg
newsletter-left.jpg
wirus.jpg
kamery-left.jpg
pogoda-left.jpg
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
1
2
3
4
5
6
1
2
3
4
5
6